Vše pro strojní vyšívání

   Vzhledem k tomu, že velká část zboží z našeho eshopu je spojena s vyšíváním, tak jsme se snažili obsáhnout v prodeji vše, co je třeba ke strojovému vyšívání. A pokud s vyšíváním na stroji začínáte, možná se Vám bude hodit pár rad do začátku. K vyšívání kromě stroje potřebujete i další materiál - určitě pro začátek nitě a podklady. Výrobců těchto věcí je celá řada, my máme v našem eshopu to, s čím máme nejlepší zkušenost. Probereme to, co je důležité si pořídit do začátku ke stroji.

   Předpokládáme, že stroj Vám prodali i s náhradními jehlami, ale i ty jednou dojdou. V našem sortimentu nemáme speciální jehly pro vyšívání, s úspěchem používáme titanové jehly .... na vyšívání i na šití na klasickém šicím stroji. Jsou skvělé a univerzální. Ale to jen tak pro info, teď už pojďme vyšívat. 

   Nitě - musíte mít horní a spodní, jako spodní by šla samozřejmě použít i ta horní  (a třeba u vyšívání krajek je to žádoucí, aby byla krajka hezká z obou stran), ale vyšlo by Vás to příliš draho a navíc byste museli často navíjet spodní nit neboť horní je silnější než ty, určené jako spodní. Ceny spodních nití se neděste - vydrží opravdu velice dlouho. Je lepší si koupit černou i bílou a užívat je podle barvy látky. Samozřejmě  pokud máte v plánu vyšívat jen na černou látku, tak Vám stačí černá. Ale z vlastní zkušenosti víme, že až Vás vyšívání chytne a to si pište, že Vás chytne :-), tak budete vyšívat na kde co.  Horní nit určuje barvu výšivky, takže si pořiďte horních nití kolik je vám libo. V našem sortimentu máme jednobarevné, ale i melírované (ombré) a vícebarevné (multicolor). Výšivka s nimi je opravdu efektní a některé obrázky stačí vyšít touto jednou melírovanou či vícebarevnou nití a jsou moc krásné. Můžete se přesvědčit .... u mnoha nití máme i obrázky výšivek na které byly použity.

   A aby byly výšivka opravdu kvalitní, je třeba ji v rámečku před započetím práce, když chystáte látku do rámečku, podložit. Podklad volíme podle druhu a síly látky. V našem sortimentu máme dva druhy podkladů - přižehlovací a nepřižehlovací. Obě verze se po vyšití dají odtrhnout. Přižehlovací používáme na látky, které pruží. Sílu podkladu volíme podle síly látky a toho jak moc pruží. Tj. např. k silnějšímu méně pružícímu úpletu dáme slabší podklad, naopak k tenčímu více pružícímu dáme silnější podklad. Dáte-li silnější na oba druhy, nic tím nezkazíte. Časem sami zjistíte, co je lepší čím podkládat. U nepružných látek to funguje podobně, pod silnější látku (např. koženka) dáme slabší podklad a pod tenčí (např.bavlna) dáme silnější. Nezapomeňte na to, že podklad musí být větší než rámeček, aby šel na všech stranách přichytit rámečkem a nestahoval výšivku.

   Pak jsou ještě další vychytávky, které si do začátku pořizovat nemusíte, možná k nim časem dojdete, tak jen pro rozšíření Vašich vědomostí. Chcete-li vyšívat krajku, pak musíte mít podklad, který se po skončení práce dá zcela odstranit. Na to je dobrá vodourozpustná vyšívací folie pro krajky, tu už ničím nepodkládáte a vyšíváte přímo na ni. Po skončení práce ji vložíte do vody a ona se rozpustí a ještě krajku naškrobí, pak už jen stačí ji buď přežehlit nebo dát někam doschnout a zatížit, aby byla rovná.Nebo můžete použít vodourozpustný vlizelín, práce s ním je stejná jako s fólii.  

   A pokud budete chtít vyšívat na něco s chlupem - froté, flíz apod., tak je dobré použít krycí folii. Ta se dává na práci ještě navíc nahoru, zabrání vytahování smyček z látky při vyšívání. Je také vodourozpustná, takže pak stačí látku vodou potřít či namočit a rozpustí se. Pokud tedy vyšíváte např. ručník, tak dáte do rámečku podklad na něj ručník a na to krycí folii. S úspěchem jsme na ručníkové froté vyzkoušeli jen použít vrchní folii bez podkladu a výšivka byla pěkná a čistá - z druhé strany nejsou žádné kousky podkladu a vypadá to velmi profesionálně.

   A v neposlední řadě je třeba mít vzor výšivky ve správném formátu pro Váš stroj. Každý stroj má sice nějaké už v sobě či na nosiči, který je součástí, ale to Vás uspokojí na chvilku a máme zkušenost, že to nebývá žádná hitparáda. Nezoufejte, na internetu lze nalézt spoustu webů s hotovými výšivkami, jen zakoupit, nahrát do stroje a můžete vyšívat. Někdy nebývají ani moc drahé a když se zaregistrujete, budou Vám chodit maily s různými slevovými akcemi, pak se dá výšivka koupit opravdu za pakatel. Nebo si můžete koupit program a vytvářet si výšivky sami .... ale mezi námi, je to dost náročné, pokud chcete, aby výšivka stála za to. My máme nejlepší zkušenosti s těmito stránkami s výšivkami:

 

   Takže informace už máte, materiál si můžete zakoupit u nás a my Vám přejeme, ať Vám to krásně vyšívá, netrhá se nit a máte z Vaší práce radost. A budeme rádi, když se o fotky Vašich výtvorů s námi podělíte. A pokud potřebujete ještě nějakou informaci, tak klidně napište, budeme-li vědět, rádi odpovíme.

 
20
430120430
Značky

Stránka 1 z 21 - 181 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 21 - 181 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.