Zákaznická podpora:barevnyobchod@barevnyobchod.eu

VŠE PRO STROJNÍ VYŠÍVÁNÍ

 Vzhledem k tomu, že část zboží z našeho eshopu je spojena s vyšíváním, tak jsme se snažili obsáhnout v prodeji vše, co je třeba ke strojovému vyšívání. A pokud s vyšíváním na stroji začínáte, možná se Vám bude hodit pár rad do začátku. K vyšívání kromě stroje potřebujete i další materiál - určitě pro začátek nitě a podklady. Výrobců těchto věcí je celá řada, my máme v našem eshopu to, s čím máme nejlepší zkušenost. Probereme to, co je důležité si pořídit do začátku ke stroji.

   Předpokládáme, že stroj už máte (pokud ne a váhate jaký pořídit, můžeme Vám poradit na základě vlastních zkušeností) a že Vám  jej prodali i s náhradními jehlami, ale i ty jednou dojdou. V našem sortimentu máme speciální jehly pro vyšívání, ale s úspěchem používáme i titanové jehly .... na vyšívání i na šití na klasickém šicím stroji. Jsou skvělé a univerzální. Ale to jen tak pro info, teď už pojďme vyšívat. 

   Nitě - musíte mít horní a spodní, jako spodní by šla samozřejmě použít i ta horní  (a třeba u vyšívání krajek je to žádoucí, aby byla krajka hezká z obou stran), ale vyšlo by Vás to příliš draho a navíc byste museli často navíjet spodní nit neboť horní je silnější než ty, určené jako spodní. Ceny spodních nití se neděste - vydrží opravdu velice dlouho. Je lepší si koupit černou i bílou a užívat je podle barvy látky. Samozřejmě  pokud máte v plánu vyšívat jen na černou látku, tak Vám stačí černá. Ale z vlastní zkušenosti víme, že až Vás vyšívání chytne a to si pište, že Vás chytne :-), tak budete vyšívat na kde co.  Horní nit určuje barvu výšivky, takže si pořiďte horních nití kolik je vám libo. V našem sortimentu máme jednobarevné, ale i melírované (ombré) a vícebarevné (multicolor) či nitě nitě Cofee - metalické, neonové, svítící, teplocitné, dvoubarevné, reflexní a také melírované. Můžete se přesvědčit .... u mnoha nití máme i obrázky výšivek na které byly použity. A aby to nebylo tak jednoduché, tak si můžete vybrat mezi nitěmi viskózovými, bavlněnými i polyesterovými. Chce to vyzkoušet podle typu výšivky i podle toho s čím se Vám bude lépe pracovat.  

   A aby byly výšivka opravdu kvalitní, je třeba ji v rámečku před započetím práce, když chystáte látku do rámečku, podložit. Podklad volíme podle druhu a síly látky. V našem sortimentu máme dva druhy podkladů - přižehlovací a nepřižehlovací. Obě verze se po vyšití dají odtrhnout či odstřihnout. To není na metodě jakou pro odstranění podkladu zvolíte, to je přímo v charakteru podkladu, některé se prostě trhají a tím pádem takřka celé zmizí, kromě místa, kde je výšivka zcela skryje a některé se odstříhávají, tj. zůstavají po nich kolem výšivky kousky. Pokud tedy nejste tak zruční, že je umíte obstřihnout zcela beze zbytku, ale já bych to nedoporučovala neboť stačí chvilka a prostřihnete si vyšitou látku a celé dílo je ... víte kde :-). Takže je třeba na to myslet podle toho k čemu výšivku využijete. Třeba u kabelky je to celkem jedno, neboť nikdo výšivku zespodu neuvidí u trička to jedno není, za prvé může být lehce průsvitné a okraje podkladu by byly vidět a za druhé by mohly svého nového majitele škrábat. I když i na to máme řešení ..... čtěte dál a dozvíte se ho.

   Ale vraťme se teď k rozdělení na přižehlovací a nepřižehlovací podklady. Přižehlovací používáme na látky, které pruží. Sílu podkladu volíme podle síly látky a toho jak moc pruží. Tj. např. k silnějšímu méně pružícímu úpletu dáme slabší podklad, naopak k tenčímu více pružícímu dáme silnější podklad. Dáte-li silnější na oba druhy, nic tím nezkazíte. Časem sami zjistíte, co je lepší čím podkládat. U nepružných látek to funguje podobně, pod silnější látku (např. koženka) dáme slabší nepřižehlovací podklad a pod tenčí (např.bavlna) dáme silnější. Nezapomeňte na to, že podklad musí být větší než rámeček, aby šel na všech stranách přichytit rámečkem a nestahoval výšivku. Můžete použít přižehlovací podklad na jakoukoliv látku i na tu nepružící, na výsledek to nemá vliv, ale vyjde to dráž a jak sami zjistíte, i příprava na vyšívání je pracnější.

   Ale pokud Vás nebaví pořád pod úplety podžehlovat máme pro vás SPOFIX, měkkoučký střihací podklad, který je příjemný na tělo zpevní jakoukoliv výšivku i bez podžehlení. Jenom je třeba podklad pevně uchytit v rámečku ze všech stran a můžete vyšívat. 

   Pak jsou ještě další vychytávky, které si do začátku pořizovat nemusíte, možná k nim časem dojdete, tak jen pro rozšíření Vašich vědomostí. Chcete-li vyšívat krajku, pak musíte mít podklad, který se po skončení práce dá zcela odstranit. Na to je dobrá vodourozpustná vyšívací folie pro krajky, tu už ničím nepodkládáte a vyšíváte přímo na ni. Po skončení práce ji vložíte do vody a ona se rozpustí a ještě krajku naškrobí, pak už jen stačí ji buď přežehlit nebo dát někam doschnout a zatížit, aby byla rovná. Nebo můžete použít vodourozpustný vlizelín, práce s ním je stejná jako s fólii. A  pokud nechcete výšivku máčet můžete použít termogázu, tu po vyšití odstraníte tak, že celé dílko přežehlíte žehličkou nebo lisem.

    A následují další vychytávky, které už samozřejmě nemusíte mít, ale někdy se hodí, tak na ně upozorním.

   Pokud budete chtít vyšívat na něco s chlupem - froté, flíz apod., tak je dobré použít krycí folii. Ta se dává na práci ještě navíc nahoru, zabrání vytahování smyček z látky při vyšívání. Je také vodourozpustná, takže pak stačí látku vodou potřít či namočit a rozpustí se. Pokud tedy vyšíváte např. ručník, tak dáte do rámečku podklad na něj ručník a na to krycí folii. S úspěchem jsme na ručníkové froté vyzkoušeli jen použít vrchní folii bez podkladu a výšivka byla pěkná a čistá - z druhé strany nejsou žádné kousky podkladu a vypadá to velmi profesionálně.

   Vyšíváte-li na oděvy, je možno na výšivku, na její spodní stranu, která se dotýká přímo těla na žehlit ochranu proti škrábání. Jedná se o velmi jemnou látku, která ma z jedné strany povrch s lepidlem, ten se teplem (žehličkou, lisem) roztaví a přichytne k výšivce (k látce) a měkoučká část látky se pak dotýká těla a nedráždí kůži. 

   Ne vždy se hodí vyšívat přímo na oděv, látku apod., ať už z důvodu, že ne na vše vyšívat lze - je problém s jemnými úplety nebo třeba s dresy vyrobenými z hladké látky nebo chcete výšit něco na "věc" kterou do rámečku nedáte i kdybyste se na hlavu postavili, třeba na kočárek. Pak můžete obrázek, logo či nápis vyšít na podklad k tomu určený a ten pak na látku či jinou věc přišít, přilepit nebo třeba použít suchý zip. Na nášivky se používají podklady, které se zpravidla netřepí - my máme v eshopu Twilly, je to keprový  podklad podlepený vlizelínem. Při vyšívání na něj už nemusíte dávat žádný další podklad. Jednoduše vyšijete vystřihnete a připevníte tam, kam výšivku chcete dát. Na připevnění můžete použít oboustrannou lepicí fólii BSN. Také lze vyšívat na tenký filc, v nabídce máme několik základních barev, budete-li potřebovat další tak se ozvěte.

   A v neposlední řadě je třeba mít vzor výšivky ve správném formátu pro Váš stroj. Každý stroj má sice nějaké už v sobě či na nosiči, který je součástí, ale to Vás uspokojí na chvilku a máme zkušenost, že to nebývá žádná hitparáda. Nezoufejte, na internetu lze nalézt spoustu webů s hotovými výšivkami, jen zakoupit, nahrát do stroje a můžete vyšívat. Někdy nebývají ani moc drahé a když se zaregistrujete, budou Vám chodit maily s různými slevovými akcemi, pak se dá výšivka koupit opravdu za pakatel. Nebo si můžete koupit program a vytvářet si výšivky sami .... ale mezi námi, je to dost náročné, pokud chcete, aby výšivka stála za to. My máme nejlepší zkušenosti s těmito stránkami s výšivkami:

ETSY je nákupní galerie a zboží je tam habakuk, pokud se neumíte orientovat a nebo vládnete angličtinou jako já, tedy blbě, tak napište do vyhledávače nahoru na Etsy.com "machine embroidery design" a dejte vyhledat, pak už se můžete kochat spostou vzorů, které tady návrháři nabízí. Ale pozor i přes to do výběru padají vzory pro ruční výšivku, tak ať si nekoupíte některý z nich. U toho, co hledáte musí být někde v textu vypsán formát výšivky, pokud najdete ten svůj (pes, jef apod.) máte vyhráno a ten na stroji vyšívat půjde.  

   Základní informace už máte, materiál si můžete zakoupit třeba u nás a my Vám přejeme, ať Vám to krásně vyšívá, netrhá se nit a máte z Vaší práce radost. A budeme rádi, když se o fotky Vašich výtvorů s námi podělíte. A pokud potřebujete ještě nějakou informaci, tak klidně napište, budeme-li vědět, rádi odpovíme.

Nejprodávanější

255 položek celkem

Cena

25700
125700

Značky

Položek k zobrazení: 255
tempdeko filz 1 5mm 17EBulybG7vXePb 600x600
300 Kč / m
955/R2256
jasně červená
200 Kč / ks

kus 100 cm (100 x 80 cm), na tomto kusu je u kraje keprovky ve středu vada (špatně nažehleno), velikost vady cca 20 x 10 cm, viz druhé foto 

955/R2238
pevný střihací podklad SPOFIX S80 - 80 g/m2,šíře 100 cm - černý
63 Kč / m

Měkkoučký podklad, hodí se i na úplet, nepřižehluje se.

955/R2207
PHS
45 Kč / m
955/R1979
Novofixin - pevný střihací materiál 90g/m2 - šíře 80 cm 1995W4
pinzeta kovová rovná
pinzeta kovová rovná
Skladem (3 ks)
32 Kč / ks
955/R1624
lepidlo proti trepeni latky
195 Kč / ks
020857
puffy pěna - 20 x 30 cm, tloušťka 3 mm, barva černá
85 Kč / ks
955/R1592
puffy pěna - 20 x 30 cm, tloušťka 3 mm, barva bílá
85 Kč / ks
955/R1591
puffy pěna - 20 x 30 cm, tloušťka 2 mm, barva bílá
80 Kč / ks
955/R1590
puffy pěna - 20 x 30 cm, tloušťka 2 mm, barva černá
80 Kč / ks
955/R1589
Nahoru
Další produkty